× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • FBiH

l_4a0355da3bfb429634551fc28d7c1abf.jpg

Predsjednik Odvjetničke komore FBiH Bekir Gavrankapetanović danas je u Sarajevu predsjedavao redovnom i izbornom Skupštinom, na kojoj je izabran novi Upravi odbor ove komore.

- Danas je ovdje više od 100 izaslanika predloženih iz svih regionalnih komora. Oni su izabrali nove članove Upravnog odbora komore, a to su Tatjana Hadžagić, Adnan Biser, Mirza Telalović, Dragan Pudar i Nedžad Babić. Također, delegati su imali zadatak da donesu još neke važne odluke, izmjena statuta i još nekoliko dokumenata koji će pomoći da naša komora radi još kvalitetnije i modernije u duhu vremena u kojem smo sada – izjavio je Gavrankapetanović.

S ponosom je istaknuo da ove godine komora slavi 140 godina postojanja u Bosni i Hercegovini.

U tih 140 godina, kako kaže, bilo je burnih događanja tijekom kojih se pokušalo i uspjevalo da se struka održi na putu neovisnosti, profesionalnosti i solidarnosti prema građanima.

- Svjedoci ste da mi već godinama pokušavamo natjerati vlasti da donesu novi zakon o advokaturi, te je na raspolaganju i nekoliko naših članova koji su svjetski poznati eksperti u pravu da pomognu vlastima. Nadam se da će nova vlast imati više htjenja i volje da ovaj posao oko donošenja novog zakona, koji je po uzoru na zakone u EU, završi u narednim mjesecima – kazao je Gavrankapetanović.

Odvjetnička komora FBiH predstavlja i zastupa sve odvjetnike, stručne suradnike i advokatske pripravnike sa teritorije FBiH pred federalnim tijelima i institucijama, proučava odnose, pojave u društvu i utjecaj društvenih odnosa na položaj i rad odvjetništva, kao samostalne i neovisne djelatnosti. Također, obavještava organe društvene zajednice i državne organe o uočenim društvenim pojavama, posebno u zakonodavnoj djelatnosti i primjeni zakona i drugih propisa.

Notra.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Ecos
  • FBiH

l_4a0355da3bfb429634551fc28d7c1abf.jpg

Predsjednik Odvjetničke komore FBiH Bekir Gavrankapetanović danas je u Sarajevu predsjedavao redovnom i izbornom Skupštinom, na kojoj je izabran novi Upravi odbor ove komore.

- Danas je ovdje više od 100 izaslanika predloženih iz svih regionalnih komora. Oni su izabrali nove članove Upravnog odbora komore, a to su Tatjana Hadžagić, Adnan Biser, Mirza Telalović, Dragan Pudar i Nedžad Babić. Također, delegati su imali zadatak da donesu još neke važne odluke, izmjena statuta i još nekoliko dokumenata koji će pomoći da naša komora radi još kvalitetnije i modernije u duhu vremena u kojem smo sada – izjavio je Gavrankapetanović.

S ponosom je istaknuo da ove godine komora slavi 140 godina postojanja u Bosni i Hercegovini.

U tih 140 godina, kako kaže, bilo je burnih događanja tijekom kojih se pokušalo i uspjevalo da se struka održi na putu neovisnosti, profesionalnosti i solidarnosti prema građanima.

- Svjedoci ste da mi već godinama pokušavamo natjerati vlasti da donesu novi zakon o advokaturi, te je na raspolaganju i nekoliko naših članova koji su svjetski poznati eksperti u pravu da pomognu vlastima. Nadam se da će nova vlast imati više htjenja i volje da ovaj posao oko donošenja novog zakona, koji je po uzoru na zakone u EU, završi u narednim mjesecima – kazao je Gavrankapetanović.

Odvjetnička komora FBiH predstavlja i zastupa sve odvjetnike, stručne suradnike i advokatske pripravnike sa teritorije FBiH pred federalnim tijelima i institucijama, proučava odnose, pojave u društvu i utjecaj društvenih odnosa na položaj i rad odvjetništva, kao samostalne i neovisne djelatnosti. Također, obavještava organe društvene zajednice i državne organe o uočenim društvenim pojavama, posebno u zakonodavnoj djelatnosti i primjeni zakona i drugih propisa.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

info@notra.ba

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.