× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
ferro pack 2026 5 mj
sportske igre
  • CRNA KRONIKA

20171010095546_446527.jpg

U RMU Breza je došlo do nesreće, pri čemu su četiri rudara ozlijeđena, a jedan je smrtno stradao.

Predsjednik Sindikata rudara FBiH Sinan Husić potvrdio je za Klix.ba da je na jednom od radilišta došlo do nesreće, odnosno narušavanja jamske prostorije pri čemu su se velike količine uglja sručile na pet radnika.

Četvorica rudara su transportirana prema zdravstvenim centrima zarad pružanja medicinske pomoći, a jedan, koji je bio u kritičnom stanju i koji se nalazio u jami, je nažalost smrtno stradao.

Iz Sindikata rudara FBiH kažu da više informacija o zdravstvenom stanju hospitaliziranih rudara ne mogu reći, a policija nije mogla potvrditi identitet stradalog rudara.

Rudari se, usprkos tomu što rade izuzetno opasan posao, često susreću s problemom nepoštovanja kolektivnog ugovora i neisplaćenim plaćama. Zbog toga su rudari Breze 22. siječnja najavili i štrajk.

Dnevnik.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više