
U nedjelju, 5. rujna 2021., monsinjor Slađan Ćosić, generalni vikar Vrhbosanske nadbiskupije, predslavio je euharistijsko slavlje, a nakon svete mise blagoslovio je temeljito obnovljenu župnu kuću u župi „Uzašašće Gospodinovo“ u Novom Travniku..
U koncelebraciji su bili velečasni Marko Majstorović, župnik, velečasni Marcel Tunjić, župni vikar, velečasni Anto Ledić, velečasni Mario Ćosić, velečasni Vlatko Rosić i velečasni Ivan Rako. Za vrijeme misnog slavlja sestra Frančiška Kwiatkowska, članica Družbe sestara Milosrdnog Isusa i pastoralna suradnica u župi, u nazočnosti susestre sestre Nikodeme Rewa, svećenika i vjernika, obnovila je zavjete u prigodi 25. obljetnice redovničkog života.
Euharistijsko slavlje zajedno su animirali župni band mladih i dječji zbor „Zrakice“ pod ravnanjem njihovih voditelja.
Monsinjor Ćosić je u propovijedi povezao nedjeljna čitanja i razloge okupljanja, tj. blagoslov župne kuće i slavlje obljetnice redovničkog života. Također se obratio jubilantkinji sestri Frančiški čestitajući srebreni jubilej redovničkog života, te je pri tome naglasio kako je istovremeno vrijednost i težina življenja ovoga poziva.
Prije blagoslova temeljito obnovljene kuće, monsinjor je pozvao župljane da ovu kuću prihvate kao svoju, kao prostor koji je namijenjen njima, njihovim potrebama i zajedničkom okupljanju i izgradnji župnog zajedništva.
Zatim su svećenici i vjernici prešli ispred župne kuće, izmolili blagoslovne molitve, a monsinjor Ćosić u pratnji svećenika i ministranata je blagoslovio župne prostorije.
Nakon blagoslova kuće svi su ostali u druženju, razgovoru i tjelesnoj okrjepi. Za svećenike i redovnice bio je zajednički objed u novoobnovljenoj župnoj dvorani.






Notra.ba

