× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
ferro pack 2026 5 mj
sportske igre
  • KORONAVIRUS

FNA_147539.jpg

Vlada Federacije BiH danas se na sjednici upoznala o informaciji Zavoda za javno zdravstvo FBiH o aktualnom stanju pandemije i procesa cijepljenja protiv COVID-19 u FBiH.

Prema podacima prikupljenim do 6.9.2021., u Federaciji BiH je administrirano ukupno 577.040 doza cjepiva protiv COVID-19, od toga je 367.292 osoba primilo prvu dozu (20,4 posto), a potpuno je cijepljeno 209.748 osoba (11,7 posto).

Obuhvat cijepljenjem, prvom i drugom dozom, u županijama se kreće od Sarajevske (31,83 posto i 17 posto), Tuzlanske (20,9 posto i 12,3 posto), Zeničko-dobojske (20,5 posto i 10,2 posto), do Unsko-sanske (11,1 posto i 7,9 posto) i Zapadnohercegovačke županije (9,6 posto i 8,1 posto), priopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH.

U 37. izvještajnom tjednu, distribuirano je (na osnovu zahtjeva županijskih zavoda za javno zdravstvo) 69.978 doza cjepiva. Od toga je cjepiva AstraZeneca 37.150, Comirnaty (Pfizer/BionTECH) 20.028 i Sinopharm 12.800 doza.

Od planiranih količina za distribuciju za 37. tjedan, koje je pripremio Zavod za javno zdravstvo FBiH, županijski zavodi su prihvatili 43 posto cjepiva AstraZeneca, zatim 99,2 posto Comirnaty za drugu dozu i 100 posto za prvu dozu, i 37 posto cjepiva Sinopharm. U federalnom skladištu se nałazi 282.140 doza cjepiva AstraZeneca, s rokom do kraja 10. mjeseca 2021. i 25.170 doza cjepiva s rokom do kraja 11. meseca 2021. godine, što ukazuje na mogućnost da će značajna količina cjepiva biti neiskorištena.

U informaciji Zavoda je navedeno da, prema trenutnim podatcima (8.9.2021), sedmodnevna incidenca COVID-19 na području Federacije BiH iznosi 114,8 slučajeva na 100.000 stanovnika, što se prema definiranim nivoima prijenosa u zajednici smatra visokim nivoom prijenosa. Kada je riječ o županijama, razina 4 je u Hercegovačko-neretvanskoj (360,4), Zapadnohercegovačkoj (258,1), Sarajevskoj (174,1) i Hercegbosanskoj županiji 10 (161,2). Razina tri je zabilježena u Posavskoj (125,8), Bosansko-podrinjskoj (65,1), Srednjobosanskoj (51,6), Tuzlanskoj (51,3) i Unsko-sanskoj (51,1), a razina 2 u Zeničko-dobojskoj županiji (20,4).

Povećanje obuhvata imunizacijom i implemetacija preventivnih javnozdravstvenih strategija i društvenih mjera ključne mjere su za smanjenje broja oboljelih i umrlih od posljedica COVID-19, navedeno je u informaciji Zavoda za javno zdravstvo FBiH.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više