
Županijski stožer civilne zaštite SBŽ je na redovnoj sjednici održanoj u Travniku razmatrao aktualnu epidemiološku situaciju u vezi koronavirusa, te uputio apel građanima..
Apelira se na građane da shvate ozbiljnost složene epidemiološke situacije, te poštuju propisane epidemiološke mjere jer je u tijeku četvrti val pandemije.
Građani koji nisu cijepljeni su pozvani da to učine što jer je rast oboljelih u porastu.
U posljednje vrijeme zaražene su mlađe osobe, stoga civilna zaštita naglašava na važnost cijepljenja. Zabrinjavajuć je podatak da 95% zaraženih osoba koji imaju tešku kliničku sliku su necijepljeni.
"Budite oprezni prema sebi i svojim najbližima, te učinite važan korak ka suzbijanju epidemije koronavirusa, cijepite se i sačuvajte zdravlje i živote", poručeno je u apelu građanima.
Notra.ba

