
Javna ustanova dječji vrtić "Novi Travnik" je i ove godine tradicionalno posjetila Kuću njege "Starimo zajedno" u Novom Travniku povodom Međunarodnog dana starijih osoba. Ovime je uprava vrtića uz obilje čestitki onih najmlađih pokazala da štićenici i starije osobe našeg grada nisu zaboravljene..
Svake godine ova ustanova iznova na 1. listopada odlazi posjetiti kuću njege s velikim brojem čestitki i poklona. Cilj ove posjete je da najstariji građani Novog Travnika znaju da njihovi maleni prijatelji uvijek misle na njih.
Podsjećamo, Glavna skupština Ujedinjenih naroda donijela je 14. prosinca 1990. godine odluku prema kojoj se 1. listopad obilježava kao Međunarodni dan starijih osoba. Ovogodišnja tema pod kojom se obilježava ovaj datum je “Digitalna jednakost među svima”, što ima za cilj potaknuti države da osobama starije životne dobi osiguraju zadovoljenje njihovih potreba i omoguće im sudjelovanje u društvu u skladu s njihovim fizičkim i mentalnim sposobnostima.




Ovim putem želimo našim sugrađanima čestitati njihov dan, a u nastavku možete pogledati kako je posjeta izgledala prošle godine, kada su mališani posjetili štićenike kuće njege "Starimo zajedno".
Notra.ba

