Zajednica žena Kraljica Katarina Kosača Novi Travnik danas ulicama grada dijeli ružičaste vrpce i balone kao znak prevencije ranog otkrivanja raka dojke..
Listopad je mjesec posvećen ženama koje se svakodnevno suočavaju s ovom teškom bolešću, a Novotravničanke su odlučile kišovitu subotu "obojati" u ružičasto.
"Naš cilj danas je sudjelovati u poticanju i prevenciji ranog otkrivanja raka dojke. Naša zajednica žena u Novom Travniku sada već svake godine tradicionalno sudjeluje u ovim akcijama i dajemo podršku svim ženama u njihovoj borbi s ovom bolešću. Dijeljenjem promotivnog materijala nastojimo podići svijest naših sugrađanki, a razgovorom s njima želimo pokazati da smo tu za njih i da nisu same.", poručuju za naš portal članice Zajednice žena Kraljica Katarina Kosača Novi Travnik.
Notra.ba

