Danas je u župi svetog Josipa u Rankovićima blagoslovljen centar za ukop pokojnika na groblju Rastovci..
Uvodno obraćanje i zahvalu svima koji su pomogli izgradnju centra uputio je župnik ove novotravničke župe, don Miljenko Džalto.
Sveto misno slavlje i blagoslov predvodio je dr. Pavo Jurišić, kanonik i gučogorski arhiđakon. U svojoj propovijedi monsinjor Pavo dotaknuo se života, ali i smrti te pri tome naglasio koliko je važno brinuti o mrtvima.
"Jednako je važno brinuti o nekome za života, ali i nakon smrti. Danas na Dušni dan se prisjećamo naših mrtvih, ali to ne treba činiti samo danas nego kroz cijelu godinu. Ovaj centar zamisao je don Miljenka koji je oduvijek bio ustrajan, a iznimno sam ponosan što je ovaj zahtjevan projekt uspio privesti kraju."
Notra.ba

