
Danas su mališani Dječjeg vrtića "Novi Travnik" posjetili prostorije Gradske knjižnice/biblioetke Novi Travnik.
Ova posjeta je u okviru projekta "Moja knjižnica" koji provodi Dječji vrtić i Gradska knjižnica/biblioteka kako bi se prijateljski odnos prema knjizi i navika posjećivanja knjižnice razvili kod djece već u najranijoj dobi.
"Djeca su obećala da će posjetiti prostorije naše knjižnice i da knjige na našim policama više neće biti usamljene. Zaista su to danas i učinili. Nadam se da će ih ovaj prvi susret s knjižnicom i njezinim prostorom motivirati da prigrle knjige kao svoje najbolje prijatelje " , kazao je Ivan Volić, volonter Gradske knjižnice.
Mališani su kao poklon povodom prve posjete donijeli slikovnicu koju su sami izradili.

"Ovo je naša druga aktivnost u suradnji s njim s Knjižnicom. Ivan je već ranije u našem vrtiću razgovarao s djecom o knjigama, uskoro ćemo imati i malu radionicu najdražeg lika. Sve nas raduje jer djeca se dodatno zanimaju za knjige , a svakako je važan dio njihovog odrastanja", istaknula je Ljubica Matošević, direktorica Dječjeg vrtića "Novi Travnik".
Notra.ba

