
Za vikend je u organizaciji Planinarskog društva "KUK" Novi Travnik održan zimski kamp za djecu na Bučićkoj ravni..
Svrha Kampa bila je upoznavanje djece sa zimskim planinarenjem, a sami planinari su željeli djeci približiti snježne radosti i planinarske aktivnosti zimi.
Djeca su "odradila" planinarsku turu do Zaselja gdje su uživali u zimskim radostima, a kamp je bio i edukativnog karaktera jer su djeca imala priliku naučiti osnove planinarske teorije, te kako koristiti planinarsku opremu.
Kamp je imao i svoj kreativni dio gdje su djeca izrađivala plakate, ali i natjecala se u kvizu općeg planinarskog znanja.
"Živimo u zavičaju koji je okružen planinama, te nam je želja potaknuti djecu da razviju ljubav prema istim. Korištenje mobitela bilo je ograničeno, a naglasak je bio na druženju, aktivnostima i živoj riječi. Planinarenje je jedno od najzdravijih i najuzbudljivijih vidova rekreacije, a djeca su imala priliku usvojiti osnovna znanja i vještine boravka u prirodi, a ističemo kako nam je cilj bio djecu barem nakratko odmaknuti od „ekrana“ i na taj način ih usmjeriti da vrijeme provedu u prirodnom okruženju s prijateljima.", priopćili su organizatori.









Notra.ba

