Svečanim obilaskom načelnika Stjepana Duje i predsjedavajućeg Općinskog vijeća Selvera Zukića zajedno s pomoćnicima načelnika danas je u rad službeno puštena automatska klorna stanica u Opari..
Kako nam je kazao direktor poduzeća, gospodin Muris Brljak radi se o projektu koji je je od izuzetnog značaja za J.P. "Vilenica-Vodovod" d.o.o. Novi Travnik kao i korisnike usluga ovog poduzeća.
Ovim projektom u potpunosti se prelazi na automatizaciju procesa kloriranja što garantira potpunu kontrolu, povećanje kvaliteta vode, kao i povećanje efikasnosti i smanjenje troškova u radu poduzeća.
Dosadašnji način rada je zahtijevao 24-satnu prisutnost čovjeka, odnosno minimalno 4 radnika dok se sada ovaj proces odvija potpuno automatizirano uz daljinsku kontrolu putem SCADA sustava.
Radnici koji su do sada radili na ovom radnom mjestu neće ostati bez posla, ali će biti raspoređeni na druge poslove u poduzeću, što će doprinijeti povećanju efikasnosti u radu poduzeća.
Vrijednost realiziranog projekta je 110.000,00 KM.
Poduzeće će u narednom razdoblju nastaviti na širenju SCADA sustava i na ostale dijelove vodovoda s ciljem smanjenja gubitaka na mreži i uspostavljanju što veće kontrole nad kompletnim sustavom, zaključio je direktor Brljak.
Izvršene radove smo i obišli, a evo što smo zabilježili:
Notra.ba

