× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • POVODOM SLUČAJA "UČITELJICE"

dgfzhufgzre6.png

Ravnateljica Osnovne škole "Safvet-beg Bašagić" Novi Travnik, Nizada Skrobo oglasila se povodom slučaja zaposlenja učiteljice koji je "uzburkao lokalnu javnost" i roditelje djece koji pohađaju navedenu instituciju. Priopćenje prenosimo u cijelosti:

"13. travnja 2022. godine uz suglasnost Ministarstva obrazovanja, znanosti, kulture, mladih i sporta SBŽ objalvjen je Javni oglas za prijem radnika na upražnjena radna mjesta. Između ostalih tri radna mjesta za razrednu nastavu. Dva na neodređeno vrijeme do povratka radnica s porodiljskog odsustva do studenog 2022. godine. Ispoštovana je sva zakonska procedura za prijem radnika po Uredbi o posutpku prijema u radni odnos u javnom sektoru u SBŽ. Formirano je povjerenstvo koje je nakon pregleda dokumentacije, provedenog pismenog dijela ispita i usmenog intervjua, formirala listu uspješnih kandidata, i to: kandidatkinje Anela Bešović i Đejlana Skrobo 100 bodova, Aldijana Duzan i Merima Čomor 96 bodova, Nermina Patković i Almen Patković 92 boda. S liste uspješnih kandidata po Uredbi, ukoliko nema tehnološkog viška i nadopune norme, ravnateljica bira kandidate, pa sam odlučila sljedeće; Anela Bešović je zaposlena na neodređeno vrijeme u OŠ "Musa Ćazim Ćatić" Trenica, te je iz istog razloga nisam angažirala. Na prvo upražnjeno mjesto na neodređeno vrijeme je angažirana Đejlana Skrobo, koja je došla u naš kolektiv umjesto pokojne Asmire Kasum u travnju 2021. godine. Želim napomenuti da je u to vrijeme bila Đejlana Osmanović, te je diskriminirajuće osporavati njeno pravo na zaposlenje zbog prezimena. Aldijana Duzan i Merima Čomor imaju isti broj bodova. Dala sam prednost Aldijani Duzan iz razloga što njen suprug, a ni ona nemaju stalno zaposlenje, za razliku od Merime Čomor, čiji je suprug stalno zaposlen. Vodeći se time, Aldijanu Duzan sam angažirala na drugo radno mjesto na neodređeno vrijeme, a Merimu Čomor na prvo mjesto na određeno radno vrijeme do povratka radnice s porodiljskog odsustva. Sve tri učiteljice, kao što sam i roditeljima objasnila, ostaju u svojim razredima u ovoj školskoj godini. Želim napomenuti da je kandidatima ostavljena mogućnost i pravo žalbe."

"Imala sam dužnost i potrebu obratiti se javnosti zbog netočnih informacija vezanih za ovaj događaj, a komentare na društvenim mrežama ne želim komentirati.", ravnateljica škole, Nizada Skrobo.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više