O visini kazne koju bi Mirnesa (42) zbog krađe više od milijun eura trebala dobiti još uvijek se nagađa..
Prema pisanju Avaz-a njen odvjetnik Edin Koca istaknuo da je se radi o običnoj krađi.
"Vrsta kazne ne ovisi o tome koliko je ukrala, već koji je tip krađe u pitanju. Postoji obična i teška krađa. Gleda se je li to napravila da bi sebe uzdržavala, ali to se nikada neće moći dokazati", rekao je i istaknuo kako za samu kvalifikaciju kazne nije važan iznos koji je ukraden.
Koca dalje objašnjava:
"Ako novac nije bio zaključan, odnosno ako je ona imala pristup i uzela ga za to će dobiti maksimalnu kaznu od pet godina zatvora. Teška krađa se kažnjava s do deset godina zatvora, a ukoliko se se radi o organiziranoj krađi slijedi kazna od 15 godina zatvora. Koliko znam takvo nešto se još nikada nije dokazalo u Njemačkoj."
Dodaje i kako vjeruje da zatvorska kazna, ako novac ne vrati, neće biti duža od 3 godine.
Također smatra da njemačko pravosuđe ima štošta predbaciti i tvrtki za koju je radila:
"Ako je tvrtka dozvolila da ona sama bude s tolikim novcem, onda će se i to gledati jer u takvim slučajevima uvijek mora dvoje biti prisutno."
Podsjetimo, Mirnesa je od tvrtke za koju je radila ukrala više od milijun eura. Za njom je raspisana tjeralicu i nagrada od 37.500 eura. Njemačke je vlasti preko svog odvjetnika obavijestila da se želi predati nakon čega su je istražitelji i savezna policija, koji su za njom tragali nekoliko mjeseci, uhitili u zračnoj luci u Stuttgartu.
Notra.ba