
"Vilenica-Vodovod" obavještava korisnike da je uslijed velikih vrućina došlo do povećanja potrošnje vode zbog čega kod pojedinih korisnika dolazi do oscilacije pritiska, a kod nekih i do potpunog prekida u vodosnabdijevanju.
Jedan dio neodgovornih građana vrši neracionalno korištenje vode zalijevanjem bašti, pranjem dvorišta, punjenjem bazena i slično.
Pozivamo korisnike da vodu troše racionalno i time se solidiziraju s korisnicima koji imaju problema u vodosnabdijevanju za osnovne potrebe, pogotovo uzimajući u obzir da su prema vremenskim prognozama najavljene veoma visoke temperature u sljedećem razdoblju.
Ukoliko se na ovo upozorenje ogluše korisnici koji vodu koriste neracionalno, poduzeće će biti primorano da u skladu s Odlukom o komunalnom redu Općine Novi Travnik, član 197, a koji se odnosi na štednju vode, poduzme odgovarajuće mjere, stoji u priopćenju.
Notra.ba

