
Iz Gradske uprave Novi Travnik upozorili su kako u posljednje vrijeme sve češće svjedoče oštećenjima dječjih igrališta na području grada, koja su uzrokovana namjernim uništavanjem. Pregledom video nadzora jasno je utvrđeno kako se pojedina oštećenja događaju svjesno, što otežava održavanje i sigurnost prostora namijenjen najmlađima.
Dječja igrališta su mjesta gdje se stječu prva prijateljstva, razvija motorika i provodi bezbrižno vrijeme. Naša je zajednička odgovornost omogućit sigurno i čisto okruženje za igru, ali to možemo samo ako surađujemo svi zajedno.
Zbog toga apeliramo na sve vas, sugrađane, da vodite računa o igralištima i mobilijaru. Poštujte trud i sredstva koja su uložena u stvaranje tih prostora. Ako primijetite bilo kakve aktivnosti koje bi mogle dovesti do uništavanja igrališta, molimo vas da iste prijavite komunalnim redarima, priopćeno je iz Gradske uprave i gradske službe.
Notra.ba

