
U Bosni i Hercegovini jutros je pretežno oblačno vrijeme s mjestimičnom kišom, a na planinama je registriran i slab snijeg.
Temperature zraka u 7 sati: Bjelašnica 2 stupnja, Bihać, Bijeljina i Prijedor 4, Zenica 6, Ivan Sedlo 8, Doboj, Gradačac, Sanski Most i Sokolac 10, Livno i Široki Brijeg 11, Bugojno, Sarajevo i Trebinje 12, Drvar i Srebrenica 13, Jajce i Tuzla 14, Mostar 15 te Banja Luka i Neum 16 stupnjeva Celzijevih.
Atmosferski tlak je u Sarajevu iznosio 921 milibar, za 20 milibara je niži od normalnog i sporo opada.
Danas će u Bosni i Hercegovini biti oblačno vrijeme s kišom, koja će u Bosni postupno prelazit u susnježicu i snijeg. Poslijepodne oborine prestaju na sjeveru i sjeverozapadu Bosne, a krajem dana ili tijekom noći i u ostatku zemlje.
Obilnije oborine u većem dijelu Hercegovine, zapadnim, djelimično središnjim i sjevernim područjima Bosne. U Bosni se očekuje i povećanje snježnog pokrivača.
U jutarnjim satima vjetar jak s olujnim udarima južni i jugozapadni. U ostatku dana vjetar postepeno slabi i mijenja smjer na sjeverni i sjeverozapadni. Najviša dnevna temperatura -2 do 4, na jugo od 8 do 14 stupnjeva. Tijekom poslijepodneva postupni pad temperature zraka.
U Sarajevu pretežno oblačno vrijeme s kišom koja će postupno prelaziti u susnježicu i snijeg. Temperatura zraka između 0 i 10 stupnjeva, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.
Notra.ba

