× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • PRAVOSLAVNI VJERNICI SLAVE BOŽIĆ

471905970_1121669686365425_62123gfgfg18586490516999_n.jpg

Vjernici pravoslavne vjeroispovijesti danas proslavljaju Božić - blagdan radosti i obiteljskog zajedništva, a povodom blagdana razgovarali smo s parohom travničkim protojerejem-stavroforom, Goranom Živkovićem..

"Božić je praznik mira i ne možemo ga zaista osjetiti kao takvog ako nemamo mira prvenstveno u sebi. Da se trebamo izmiriti prvo sami sa sobom da bi u svakom drugom čovjeku vidjeli Boga u pravo Ona nas i savjetuje pa kaže: „Blaženi mirotvorci jer će se sinovi Božiji nazvati.“ (Mt. 5; 9). Bog leži iz ljubavi prema čovjeka i ovaj praznik možemo nazvati i praznikom ljubavi. Sveti apostol Pavle u Prvi poslanici Korinćanima, glava 13 govori upravo o toj našoj ljubavi i kaže:, "Ako jezike čovječje i anđeoske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje ječi, ili kimval koji zveči." Hristos se rađa u Vitlejemskoj štalici u siromašnim uvjetima i pokazuje svima nama da bogatstvo ovoga svijeta i položaj ne trebaju biti mjerilo čovjeka jer se On rađa i za bogate i za siromašne. Ovo je vrijeme da pokažemo jedni drugima da se Hristos zaista rađa u našim srcima i da djela naše govore ko smo – djeca Božja. Sjetimo se onih koji su gladni, žedni, izgnani iz svojih domova, onih koji su u ratnim područjima i pomolimo se Bogomladencu Gospodu za njih da im On pomogne u nedaćama njihovim." istaknuo je za portal Notra.ba.

6b5f32a5-856d-4127-b597-ff478e6d1a45.jpg

Božić nije blagdan samo za nas same, nego za naše bližnje. Upravo se sa svojim bližnjima trebamo izmiriti i pomagati jedni drugima izjavio je Živković.

"Radujmo se ovom prazniku radosti kada nam dolazi Gospod da bi ugrijao srca naša kao što su nekada pastiri ugrijali Bogomladenca Hrista kada se rodio i kad su mu u onoj štalici naložili vatru. Ta vatra ljubavi Božje nikad se ne ugasi u našim srcima i neka nas bilo kakve brige i nedaće ovoga svijeta ne spriječe da budemo ljudi i da pomažemo jedni drugima. Nemojmo se sjetiti da postoji naš bližnji samo o praznicima pa da im na neki način pomognemo ako budemo tako razmišljali onda smo licemjeri koji to čine zbog svoje slave, a ne slave nebeske. Izmirimo se jedni s drugima i da bi naš božićni pozdrav "Mir Božji – Hristos se rodi!" bio u suglasnosti s našim djelima. Ovim putem svim Pravoslavcima čestitam Božić uz radosni pozdrav Mir Božji – Hristos se rodi! I srećnu Novu 2025. godinu!", zaželio je paroh travnički protejerej-stavrofor, Goran Živković u obraćanju za portal Notra.ba.

Paroha Živkovića i ove je godine tradicionalno posjetio gradonačelnik Grada Novi Travnik, Stjepan Dujo koji je na taj način još jednom dao podršku u radu ove vjerske zajednice, a svim pravoslavnim vjernicima uputio je iskrene čestitke, te mir i blagostanje povodom blagdana.

471905970_1121669686365hgh425_6212318586490516999_n.jpg

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više