
U organizaciji Saveza općina i gradova Federacije Bosne i Hercegovine danas je u maloj dvorani Općine Travnik održan radni sastanak načelnika/gradonačelnika jedinica lokalne samouprave s područja Kantona Središnja i predstavnika SOG-a, a sastanku je nazočio i načelnik Općine Vitez Boris Marjanović.
Tema sastanka bila je predlaganje kandidata za organe i tijela Saveza općina i gradova.
Domaćin sastanka bio je načelnik Općine Travnik Kenan Dautović, koji je naglasio značaj koordinacije i suradnje između lokalnih zajednica, a nazočnima se obratila i ravnateljica Saveza općina i gradova Federacije BiH Vesna Travljanin.

Na sastanku su, u skladu s procedurama, predloženi kandidati iz Kantona Središnja za članstvo u organima i tijelima Saveza općina i gradova. Također, na koncu sastanka, prvom ovoga tipa nakon posljednjih Lokalnih izbora, bilo je riječi i o drugim pitanjima koji se vežu za međusobnu suradnju i procese koji se događaju na lokalnoj razini.

Ovaj sastanak predstavlja prvi susret ove vrste u Federaciji BiH nakon lokalnih izbora, a organiziran je s ciljem jačanja suradnje među lokalnim vlastima i koordinacije u procesima koji se tiču razvoja općina i gradova u Federaciji BiH.

Notra.ba

