
Vlade FBIH na sjednici u Mostaru jednoglasno je prihvatila nacrt Zakona o gradu Kiseljaku. Zakon je prijedlog Federalnog ministarstva pravosuđa, a nakon današnjeg prihvaćanja, isti će da bi stupio na snagu, morati prihvatiti i oba doma Parlamenta FBIH.
Ako Zakon prođe, na inicijativu koju je podnijelo Općinsko vijeće Kiseljak, Kiseljak će biti druga općina sa statusom grada.
Podsjećamo, prethodno je to uspjelo Novom Travniku, čime je postao prva lokalna zajednica u KSB sa statusom grada.
Notra.ba

