
Zbog niskih jutarnjih temperatura na dionice u višim planinskim predjelima kolnik je mjestimično zaleđen, a u ostalim krajevima BiH jutros se prometuje po suhom ili vlažnom kolniku.
Magla smanjuje vidljivost na putnim pravcima Doboj-Tuzla-Kalesija, Banovići-Živinice-Dubrave i Kladanj-Vlasenica, a iz BIHAMK-a upozoravaju i na učestale odrone kamenja na kolnik na pojedinim dionicama.
Apeliraju na vozače da na svim putnim pravcima voze maksimalno oprezno i vožnju prilagode trenutnim uvjetima na putu.
Na dionici autoceste A-1 Podlugovi-Visoko zbog radova na postavljanju bukobrana u funkciji je preticajna traka.
Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje zbog oštećenja kolnika još uvijek je prekinut promet.
Zbog većeg odrona u prekidu je prometovanje na regionalnom putu Ugljevik-Glavičice, u mjestu Ugljevik selo.
Zbog izgradnje pješačke staze na dionicama magistralnih puteva M-18 Husino-Ljubače i M-1.8 Ćehaje-Srebrenik, svakog dana (osim nedjelje) u vremenu od 7 do 17 sati prometuje se usporeno, jednom trakom.
U tijeku su i radovi na magistralnim putevima Konjic-Jablanica-Mostar (kod tunela Crnaja i na izlazu iz Jablanice) i Vitina-Ljubuški (na mostu preko rijeke Vrioštice), a vozila na mjestu radova prometuju usporeno, jednom trakom.
Na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona prometuju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona promet prekinut.
Na graničnim prijelazima za putnička vozila nema dužih zadržavanja.
Zbog oštećenja mosta granični prijelaz Brčko mogu koristiti samo pješaci, biciklisti i motociklisti.
Zabranjen je promet za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prijelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prijelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu prometovati na GP Šepak od 9 do 13 sati i od 22 do 6 sati, priopćeno je iz BIHAMK-a.
Notra.ba

