
Odavanjem počasti žrtvama danas je obilježena 32. godišnja zločina nad Bošnjacima u selu Ahmići kod Viteza gdje je na današnji dan 1993. godine ubijeno 116 osoba.
Komemoraciji su nazočile brojne osobe iz društveno-političkog života BiH, a Armin Ahmić, predsjednik udruge “16. april” novinarima je kazao kako se o zločinu mora javno govoriti u cilju traganja za istinom i građenja suživota.
- O strašnom zločinu u Ahmićima uvijek ćemo javno i argumentirano govoriti. Poruke i pouke moramo prenositi na mlade i buduće generacije. Da znaju za prošlost i što se dogodilo 16. travnja 1993. godine u Ahmićima jer svi zajedno moramo tragati za istinom I graditi suživot - rekao je Ahmić novinarima.


Notra.ba

