
Prohodnost puteva u Bosni i Hercegovini jutros je dobra i prometuje se po suhom ili vlažnom kolniku. Ponegdje, u višim planinskim predjelima, mogući su nailasci na zaleđene lokalitete. Magla smanjuje vidljivost u kotlinama i duž riječnih tokova, te se vozačima savjetuje dodatni oprez.
Na regionalnoj cesti R-445 u Podlugovima izvode se radovi na asfaltiranju, zbog čega je promet prekinut. Za vrijeme prekida u funkciji su alternativni pravci.
Zbog radova na postavljanju završnog sloja asfalta promet je prekinut na magistralnom putu Srbac-Derventa. Vozila se preusmjeravaju na putni pravac Srbac-Prnjavor-Derventa. (počeli radovi 27.10.2025.)
U tijeku je sanacija klizišta u mjestu Sijeračke stijene na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina, gdje od 8 do 17 sati dolazi do prekida u trajanju do 45 minuta.
Zbog radova na deminiranju terena na magistralnoj cesti Ustiprača-Goražde (na lokalitetu kamenoloma), svakog radnog dana od 9 do 15 sati dolazi do polusatnih prekida prometa.
Radovi su aktualni i na dionici autoceste A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever i Visoko-Kakanj, kao i na magistralnim cestama: Žepče–Maglaj (lokacija Ozimica), Konjic-Jablanica, Bileća-Trebinje (na lokalitetu Žudojevići), Zavidovići-Vozuća (u mjestu Krivaja), Klašnice-Banja Luka, Jablanica-Blidinje (na dionici Jablanica-Kosne Luke), Semizovac-Olovo, Gacko-Foča (u Sastavcima), Mostar-Čitluk (na ulazu u Čitluk), Jajce-Crna Rijeka, kao i na ulazu u Neum.
Na graničnim prijelazima zadržavanja za putnička vozila nisu duža od 30 minuta.
Zbog registracije putnika po novom sustavu ulaska i izlaska u zemlje Europske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.
Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Zabranjen je promet za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prijelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prijelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu prometovati na GP Šepak od 9 do 13 sati i od 22 do 6 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 6 sati), priopćeno je iz IC BiHAMK-a.
Notra.ba

