
U tijeku je redovno servisiranje tunela 1. mart na autocesti A-1 zbog čega je zatvoren smjer Zenica-Lašva, a vozila do završetka radova prometuju dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.
Zbog izvođenja radova na sanaciji kolovoza na dionici autoceste A-1 Kakanj-Lašva, u dužini od 3 km zatvorena je lijeva strana autoceste, a vozila se usmjeravaju dvosmjerno-desnom stranom, smjer Lašva-Kakanj.
Na autocesti A-1 dionicama Sarajevo sjever-Podlugovi i Sarajevo zapad-Lepenica zbog aktualnih radova promet je preusmjeren u preticajnu traku.
Zabranjeno je kretanje svih vozila preko mosta na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina. Vozila ukupne mase do 3,5 tone mogu koristiti puteve preko Grepka ili Kalinovika (ima 19 km makadamske ceste), dok teretna vozila moraju prometovati preko Rogatice i Ustiprače.
Na magistralnoj cesti M-5 granični prelaz Izačić-Bihać izvode se radovi na rekonstrukciji mosta preko potoka Mrižnica. Vozila se preusmjeravaju na privremenu obilazinicu (bajpas) u neposrednoj blizini radova, naizmjeničnim propuštanjem.
Na magistralnoj cesti Tuzla-Bijeljina (Banj Brdo) putnička vozila do 3,5 t prometuju jednom trakom, naizmjenično, dok je za vozila preko 3,5 t promet i dalje prekinut.
Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje dozvoljen je promet za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t promet i dalje prekinut.
Zbog održavanja Međunarodne biciklističke trke, danas će u vremenu od 13 do 15:30 sati dolaziti do etapnog prekida prometa na putnom pravcu GP Pavlovića most-Bijeljina-Zvornik. Trka će trajati i sljedeća dva dana, a biciklisti će se kretati rutama Bratunac-Drinjača-Vlasenica (24. 4. od 10:30 do 14 sati) i Prijedor-Banja Luka-Klašnice-autoput Jakupovci-Kostajnica do cilja u Doboju (25. 4. od 11:30 do 16 sati).
Na graničnim prijelazima zadržavanja za putnička vozila kreću se od 10 do 30 minuta.
Zbog registracije putnika po novom sustavu izlaska i ulaska u zemlje Europske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.
Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prijelazu Šepak zabranjen je promet za sva teretna vozila, priopćeno je iz BiHAMK-a.
Notra.ba

