× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • IZNENAĐENJE

Baskijski klub je odigrao sjajno prvo poluvrijeme u kojem je golovima Raula Garcije u 18. i 38. minuti iz penala stekao veliku prednost od 2:0, a direktni krivac za oba pogotka bio je Lucas Vasquez.

Kraljevi su se probudili tek u posljednih pola sata kada su prvo pogodili dvije prečke preko Asensija, a do gola su stigli u 72. minuti kada je Benzema bio na pravom mjestu nakon ubačaja Casemira.

U 82. minuti Benzema je ponovo zatresao mrežu, ali ovoga puta pogodak je opravdano poništen zbog zaleđai do kraja je ostalo 2:1 za Athletic.

Kenan Kodro nije konkurirao za sastav Athletica koji će u finalu u nedjelju igrati protiv Barcelone.

Athletic Bilbao - Real Madrid 2:1 (Raula Garcia 18' 38' pen. / Benzema 72')