ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING ARHIVA POŠALJITE VIJEST
  • stela
  • rovkop
LIGA PRVAKA

Real Madrid je savladao Liverpool u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka kod kuće rezultatom 3:1 i na taj način stekao veliku prednost pred uzvrat na Anfieldu.

Real Madrid je poveo u 27. minuti kada je Toni Kroos sjajno preko cijelog terena pronašao Viniciusa Juniora koji je pobjegao obrani Liverpoola i pogodio je za 1:0.

Samo devet minuta kasnije Kraljevi su udvostručili prednost. Trent Alexander-Arnold je napravio veliku grešku, a Marco Asensio je iskoristio poklon i matirao Alissona Beckera za 2:0.

Asensio je do svog drugog pogotka mogao u posljednjim trenutcima prvog poluvremena, ali je Alisson bio siguran i zaustavio njegov udarac.

U 51. minuti susreta Liverpool je smanjio na 2:1 kada je Salah nakon gužve u kaznenom prostoru pogodio za 2:1.

Ipak, u 65. minuti Real je ponovo otišao na dva gola prednosti kada je Luka Modrić ostavio povratnu loptu za Viniciusa koji je s desetak metara pogodio za 3:1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Real je stekao veliku prednost pred uzvrat koji se igra 14. travnja na Anfieldu.

U drugom susretu Manchester City je slavio protiv Borussije iz Dortmunda 2:1.

Prvu priliku na Etihadu imao je Dortmund u 8. minuti kada je sa desetak metara iskosa šutirao Jude Bellingham, ali Ederson Moraes je bio siguran.

Manchester City je iz prve prave prilike stigao do pogotka. Emre Can je izgubio loptu, Riyad Mahrez je asistirao Kevinu De Buyneu koji pogađa iz blizine za 1:0.

U 32. minuti sudija Oliviu Hategan je dosudio penal za City nakon prekršaja Cana nad Rodrijem, ali je nakon pregleda snimka poništio svoju odluku.

Odmah na startu drugog poluvremena Erling Haaland je imao svoju jedinu priliku na meču, no loše je šutirao iz odlične pozicije i Ederson nije imao problema uhvatiti loptu.

U nastavku susreta vidjeli smo dva šuta Phila Fodena koja je s lakoćom obranio Marvin Hitz, a potom su u finišu meča pala dva gola.

Najprije je u 84. minuti Haaland asistirao kapetanu Marcu Reusu koji pogađa za 1:1, a konačnih 2:1 i pobjedi domaćoj ekipi je donio upravo Foden u 90. minuti susreta.

Uzvratni susret se igra 14. travnja na Signal Iduna Parku u Dortmundu.