× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • PREMIJER LIGA BIH

l_949c8e48ba636193ad5632412e4284b1.jpg

Foto: Fena

Nogometaši Željezničara večeras su na Grbavici pobijedili ekipu Veleža s 2:0, u derbi susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. 

Bila je to sedma pobjeda Željezničara zahvaljujući kojoj je zadržao priključak s ekipama iz vrha tabele.

Željezničar je poveo u 51. minuti golom Amoaha, a konačan rezultat postavio je Mekić u sudačkoj nadoknadi iz penala.

Danas su odigrane još tri utakmice 15. kola. U istom terminu kao na Grbavici, Zrinjski je u Mostaru savladao Slogu iz Doboja s 3:0 i tako se učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli. Mostarski tim sada ima tri boda više od drugoplasiranog Širokog Brijega, koji je danas pretrpio poraz od Leotara u Trebinju s 1:0. 

Igman i Borac odigrali su neriješeno, 0:0.

Ostala dva susreta 15. kola igraju se u nedjelju. Sloboda u Banovićima dočekuje Tuzla City, dok će Sarajevo predvođeno novim trenerom Emirom Obućom gostovati ekipi Posušja.

Tabela:

1. Zrinjski 14 10 1 3 25:7 31
2. Široki Brijeg 15 8 4 3 17:12 28
3. Željezničar 15 7 4 4 20:16 25
4. Borac 15 7 3 5 14:14 24
5. Tuzla City 13 6 1 6 26:21 19
6. Velež 15 4 7 4 14:13 19
7. Sarajevo 14 5 4 5 18:20 19
8. Sloga 15 5 2 8 22:27 17
9. Igman 15 4 4 7 16:21 16
10. Posušje 14 4 3 7 14:18 15
11. Leotar 15 4 3 8 12:24 15
12. Sloboda 14 2 6 6 9:14 12

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više