× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • SVJETSKO PRVENSTVO

U prvom meču prvog kola D-grupe Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru reprezentacije Danske i Tunisa odigrale su neriješeno 0:0.

Oko 40.000 navijača na Education City stadionu vidjelo je borbenu utakmicu, ali bez mnogo prilika i uz dva poništena pogotka.

U prvom poluvremenu nešto konkretniji bili su nogometaši Tunisa, koji su najbolju priliku imali u 43. minuti preko Jebalija koji je izašao sam pred Schmeichela, ali je vratar Danske obranio njegov udarac. Isti igrač je u 23. minuti zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog zaleđa.

U drugom dijelu bolja je bila Danska, koja je u 57. minuti postigla pogodak, ali je Olsen bio u zaleđu.

Dvije minute kasnije Dolberg je pokušao glavom, ali nije bio precizan, dok je udarac Eriksena u 69. minuti odbranio vratar Tunisa Dahmen. Najbolju priliku imao je Cornelius u 70. minuti kada je sa samo dva metra pogodio stativu.

U sudačkoj nadoknadi Lindstrom je pokušao iznenadi Dahmena, ali je vratar Tunisa uspio "ukrotiti" loptu, te je završeno bez golova.

U drugom meču u ovoj grupi od 21 sat igraju Francuska i Australija.