
Odbojkaši Kluba sjedeće odbojke Spid iz Sarajeva pobjedici su ovogodišenje Eurolige.
Na završnom turniru u talijanskom Fermu u finalu su pobijedili europskog viceprvaka ekipu Kijeva iz Ukrajine rezultatom 3:1 (25:13, 25:20, 21:25, 25:14).
U polufinalu su u bh. derbiju bili bolji od SKISO "Sinovi Bosne" iz Lukavca s 3:0.
Također igrači "Spida" osvojili su i individualne nagrade pa je tako Dževad Hamzić MVP turnira, kapetan Sabahudin Delalić najbolji tehničar, a Eldar Hamzić najbolji libero turnira.
Ekipu Spida u Euroligi predstavljali su: igrači Sabahudin Delalić, Dževad Hamzić, Asim Medić, Adnan Manko, Nizam Čančar, Armin Šehić, Edin Rizvanović, Muhamed Ligata, Muhamed Kapetanović, Alen Prašović, Albin Hadžić, Adin Likić, Eldar Hamzić, na čelu sa stručnim stožerom Ifet Mahmutović (trener), Sead Delalić (asistent trenera), Dževad Šabeta (tim menager).
Odbojkaši Spida su pored ovog uspjeha sedmerostruki prvaci Europe te dva puta viceprvaci svijeta. Uz to su osvojili 21 put titulu prvaka Bosne i Hercegovine, priopćeno je iz kluba.
Notra.ba

