× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • KONFERENCIJSKA LIGA

U susretu petog kola Uefine Konferencijske lige AZ je na svom terenu pobijedio Zrinjski rezultatom 1:0.

Od starta utakmice Zrinjski je bio u podređenom položaju. Redali su se napadi AZ-a pred golom Marka Marića, a Zrinjski je odolijevao sve do 57. minute kada je Mario Ćuže sapleo Vangelisa Pavlidisa u kaznenom prostoru.

Sudac je pokazao na bijelu točku, a jedanaesterac za vodstvo Alkmaara realizirao je upravo grčki napadač.

Bio je to na kraju jedini pogodak na utakmici, a o odnosu snaga na terenu govori podatak da su Nizozemci u 90 minuta igre imali 21 kornere i 22 šuta prema Marićevom golu, dok je s druge strane aktualni bh. prvak izveo dva udarca iz kutu i imao tek jedan pokušaj ka golu.

Ovim porazom Zrinjski je izgubio sve šanse za prolaz dalje u skupini E u kojoj Legia i Aston Villa, koji se sastaju večeras, imaju po 9 bodova, AZ je sada na 6, a Zrinjski na 3.

Mostarci će ovogodišnju europsku avanturu zaključiti 14. prosinca domaćom utakmicom protiv Aston Ville.