× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • 4. KOLO LIGE ZA PRVAKA BiH

Košarkaši Bosne su u četvrtom kolu Lige za prvaka BiH večeras u Skenderiji pobijedili Igokeu s 82:76.

Studenti su došli do druge pobjede u ovoj fazi natjecanja i aktualnom prvaku BiH nanijeli prvi poraz.

Veći dio meča igralo se izjednačeno, a ekipe su se mijenjale u vodstvu do maksimalnih pet poena razlike koliko su obje ekipe imale u pojedinim trenucima.

U završnici treće četvrtine Bosna je preuzela prednost koju je do kraja uspjela održati. Gosti iz Laktaša su nekoliko puta prišli na "posjed" zaostatka, ali Studenti nisu dozvolili novi preokret i serijom poena u završnici došli do maksimalnih devet poena prednosti.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Caruthers s 21, Zubac s 18, Cousins s 12 i Ilić s 11 poena, a kod Igokee Filipović sa 16, Jeremić s 14 i Carmichael s 13 poena.