
Hrvatski tenisač Marin Čilić pobjednik je ATP "challengera" u Nottinghamu, on je u finalu bio uvjerljiv sa 6:2, 6:3 protiv Japanca Shintara Mochizukija.
Za Čilića je ovo drugi naslov na "challenger" Touru ove godine, u ožujku je osvojio Gironu, a njime će se vratiti u društvo 100 najboljih igrača svijeta, ovoga je tjedna bio 101. na ATP ljestvici.
Nakon izjednačenog početka dvoboja i rezultata 2:2, Čilić je osvojio sljedeća četiri gema i dobio prvi set sa 6:2. Slična se situacija ponovila u drugom setu, tada je Mochizuki držao priključak do 3:3, samo da bi Čilić osvojio tri zadnja gema za slavlje.
Notra.ba

