
Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je s Međunarodnog aerodroma Sarajevo otputovala u Kinu, gdje će odigrati dvije prijateljske utakmice protiv domaće reprezentacije.
Adis Bećiragić na put u grad Nanjing je poveo sljedeće igrače: Miralema Halilovića, Edina Atića, Amara Gegića, Adina Vrabca, Sanija Čamparu, Ajdina Penavu, Alena Pjanića, Adnana Arslanagića, Fahrudina Manjgafića, Ismeta Sejfića i Tarika Hrelju. Ekipi će se u Kini naknadno priključiti Aleksandar Lazić.
Na čelu izaslanstva je predsjednik Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH Aid Berbić, koji u daleku azijsku zemlju putuje na poziv predsjednika KS Kine Guo Zhenminga.
Utakmice su na rasporedu 27. i 29. srpnja u gradu Nanjingu.
Notra.ba

