
Rukometaši Konjuha plasirali su se u treće kolo EHF Kupa, nakon što su u dvomeču bili bolji od ekipe H71 sa Farskih Ostrva. Konjuh je u prvom meču slavio s 36:28, a u uzvratu je poražen s 20:26, pa je prošao dalje s ukupnih 56:54.
Oba meča su se igrala u Živinicama, a u uzvratu je Konjuh predvodio Nermin Smajić s pet pogodaka, dok je Rijad Sinanović dodao četiri. Kod gostiju je briljirao Hogni Heinason s 10 pogodaka.
Dalje je prošla i dobojska Sloga, koja je u revanšu poražena od latvijskog Tenax Dobelea s 33:34, ali je u prvom meču na svom terenu pobijedila s 41:31, pa je prošla dalje s ukupnih 74:65. U uzvratu je Slogu predvodio Todor Milisavljević s 11 golova, dok je Dario Đenadija dodao šest. Kod Tenaxa Emils Kurzemnieks postigao šest pogodaka, priopćeno je iz Rukometnog saveza BiH.
Izviđač je prolazak u treće kolo osigurao već u prvom meču jer je pred svojim navijačima slavio s 40:19 protiv kosovke ekipe Besa Famgas. U uzvratu je aktualni prvak BiH odigrao sa 32:32 i izborio plasman u sljedeću rundu.
Kerim Semić je predvodio skaute s pet golova, dok su Mile Lasić i Patrick Dodig dodali po četiri. Kod domaćina je Elion Vokshi postigao devet, a Deniz Terziqi je dodao osam pogodaka.
Rukometaši Vogošće upisali su pobjedu od 32:29, ali im to nije bilo dovoljno za prolaz jer ih je finska ekipa BK-46 u prvom meču pobijedila s 40:30. Nikola Grujić je predvodio Vogošćane s 14 pogodaka, a Amar Amitović i Ermin Ombaša dodali su po pet. Kod Finaca je Oliver Norlund postigao 11 golova.
Rukometaši Leotara su oba meča 2. kola igrali u Rumunjskoj, a u prvom je HC Buzau slavio s 46:21. Alexandru Mihai Tarita je predvodio Buzao s 10 pogodaka, dok je bh. internacionalac Edin Klis dodao osam. Kod Leotara je Ognjen Kalamanda postigao sedam, a Đorđe Babić je dodao pet golova. U revanšu je rumunjski tim slavio s 43:30 i prošao dalje s ukupnih 89:51. Tarita je u drugom meču postigao sedam, a Klis je dodao šest golova. Kod Leotara Kalamanda je postigao devet golova, dok je Vasilije Kovač dodao šest.
Notra.ba

