× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
sportske igre
ferro pack 2026 5 mj
sportske igre
  • KORONAVIRUS

koronavirus_maske_jesen3.jpg

Krizni stožer Federalnog ministarstva zdravstva predložio je produženje epidemioloških mjera za narednih 14 dana.

Prema podatcima Zavoda za javno zdravstvo Federacije BiH, u proteklih sedam dana zabilježen je rast svih indikatora, a najviše broj pacijenata COVID-19 na respiratoru (46) i broj smrtnih slučajeva (89).

Sedmodnevna incidenca na nivou Federacije BiH iznosi 139 slučajeva/100.000 stanovnika, a najviša incidenca zabilježena je u Županiji Sarajevo (305 slučajeva/100.000 stanovnika), Hercegovačko-neretvanskoj (288 slučajeva/100.000 stanovnika) i Zapadnohercegovačkoj županiji (144 slučaja/100.000 stanovnika).

U Federaciji BiH na bolničkom liječenju trenutno su 524 pacijenta oboljela od COVID-19, a prema podatcima dostavljenim Zavodu za javno zdravstvo FBiH, od ukupnog broja hospitaliziranih, 37 osoba je cijepljeno s obje doze.

Krizni stožer Federalnog ministarstva zdravstva napominje da su vlade županija, odnosno krizni stožeri županijskih ministarstava zdravstva dužni donositi restriktivnije mjere ukoliko dođe do pogoršanja epidemiološke situacije, a na osnovu dokumenta "Javnozdravstveni kriteriji za prilagođavanje javnozdravstvenih i društvenih mjera u kontekstu COVID-19".

Prijedlog produženja mjera bit će upućen Vladi Federacije BiH na usvajanje, priopćeno je iz Kriznog stožera Federalnog ministarstva zdravstva.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više