
Uoči božićnih praznika, Austrija je u ponedjeljak zatvorila svoje trgovine, restorane i božićne sajmove, vraćajući se na puni lockdown nakon najvećih restrikcija izazvanih COVID-19 u posljednjih nekoliko mjeseci u zapadnoj Europi.
Odluka je izazvala žestoke reakcije, desetine tisuća ljudi su izašli na ulice, a neki okrivljuju vladu što nije učinila više da spriječi najnoviji talas koronavirusa u Europi.
Kad se probude u ponedjeljak ujutro, 8,9 milijuna stanovnika Austrije neće moći napustiti svoje domove osim da idu na posao, kupuju osnovne potrepštine i džogiraju vani, javlja France 24.
Ova alpska nacija takođe uvodi obavezno cijepljenje od 1. veljače - pridruživši se Vatikanu kao jedinim u Europi s takvim mjerom.
Boreći se sa ponovnom pandemijom skoro dvije godine otkako se COVID-19 prvi put pojavio, nekoliko zemalja na kontinentu ponovo je uvelo restrikcije, često birajući da necijepljenim osobama zabrani ulazak u prostore poput restorana i barova.
Ali otkako su cjepiva postala dostupne, nijedna država Europske unije nije morala ponovo da uvede potpuni lockdown.
Notra.ba

