Općina Novi Travnik je svečanom akademijom i polaganjem vijenaca obilježila Dan državnosti Bosne i Hercegovine koji se obilježava sutra, 25. studenog..
Svečanoj akademiji prethodilo je polaganje vijenaca na Spomen obilježju "Smrike", Spomen obilježju šehidima i poginulim borcima Armije BiH, kao i na Spomen obilježju poginulim pripadnicima HVO-a i civilnim žrtvama Domovinskog rata na Trgu Općine Novi Travnik.
Svečana akademija započela je himnom Bosne i Hercegovine, te stihovima iz pjesme "Zapis o Bosni", Maka Dizdara.
Okupljenim općinskim vijećnicima, predstavnicima političkih stranaka, ravnateljima javnih ustanova i poduzeća, predstavnicima međureligijskih vijeća, predstavnicima braniteljskih/boračkih udruga na području Općine Novi Travnik i građanima Novog Travnika obratili su se kao domaćini, predsjedatelj Općinskog vijeća Novi Travnik, Selver Zukić i načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo.
U njihovim govorima mogle su se čuti riječi zajedništva i ponosa, a prije svega naglasak je stavljen na Bosnu i Hercegovinu kao državu svakog od tri konstitutivna naroda, bez obzira na razlike.
Načelnik je u svom obraćanju istaknuo da Općina Novi Travnik ima itekako mjesta za napredak, te da je potrebno kontinuirano raditi kako bi budućim generacijama Novi Travnik "predali" u najboljem mogućem izdanju.
Za akademski dio svečanosti pobrinule su se učenice Osnovne škole "fra Marijan Šunjić", Ena Kolar i Ivona Mlakić izvedbom recitala pjesme o domovini, pod vodstvom profesorice Ozrenke Fišić.
Dodatni dašak svečanosti dali su i iz Srednje glazbene škole "Jakov Gotovac", a glazbenu točku "Malaguena" na violini odsvirala je učenica Margareta Pitić, u klasi profesorice Anamarije Marić. Glazbena pratnja bila je profesorica Anita Laštro.
Naposljetku svim građanima Novog Travnika i Bosne i Hercegovine upućena je čestitka povodom Dana državnosti, a svi sudionici svečane akademije pozvani su na druženje u prostorijama Općine Novi Travnik.
Notra.ba

