
Vjernici pravoslavne vjeroispovijesti danas proslavljaju Božić, blagdan obitelji koja na taj treba biti na okupu..
Tim povodom razgovorali smo s parohom travničkim, Goranom Živkovićem koji je sinoć predvodio paljenje Badnjaka i bogosluženja u Travniku.

Živković za naš portal ističe kako je ovo blagdan mira i zajedništva, te da je ključ obitelj i zajednica.
"Samo čestitanje Božića zapravo govori sve, Mir Božji - Hristos se rodi. Ova poruka sama po sebi naglašava mir, odnosno da se Isus rodio kako bi čovjeku donio mir. Isus se rodio u jaslicama kako bi običnom čovjeku pokazao skromnost, a rodio se za svakoga od nas. Božić treba provesti u miru sam sa sobom i drugima, te u zdravlju i veselju s obitelji. Svakome treba željeti ljubav, a ovom prilikom želim svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti čestitati Božić, Mir Božji - Hristos se rodi!"
Travničkog paroha i vjernike jučer je za Badnju večer posjetio i načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo.
"Da, načelnik Dujo je bio prisutan i zapravo je prvi načelnik koji nas je posjetio. Svakako da je njegov dolazak pozitivan primjer svima, a nadam se i u budućnosti dobroj suradnji i nastavku kvalitetnih i dobronamjernih susjedskih odnosa"., zaključio je paroh travnički, Goran Živković.

Ovom prilikom i u ime naše redakcije svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti čestitamo Božić, Mir Božji - Hristos se rodi!
Notra.ba

