× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Agro centar
ferro pack 2026 5 mj
kiseljak open 2025
  • POPUŠTANJE MJERA

cerkezcelo

Krizni stožer Federalnog ministarstva zdravstva predložio je danas Vladi FBiH da prihvati novu mjeru prema kojoj nošenje maske na otvorenom i u zatvorenom prostoru više nije obavezno - potvrdio je Feni pomoćnik federalnog ministra zdravstva Goran Čerkez.

Istaknuo je da će nošenje maski biti obavezno u gradskom prijevozu, zatim za sve koji rade u zdravstvenim i socijalnim, ali i kazneno-popravnim ustanovama. Naglasio je da ipak preporučuju nošenje maski starijim osobama koje su i dalje u riziku, kao i necijepljenim osobama.

Čerkez je istaknuo da je dozvoljeno okupljanje do 300 osoba, a ukoliko je taj broj veći, potrebno je posjedovanje dokaza o CPT pravilu.

Govoreći o ugostiteljskim objektima, kazao je da sada vrijedi pravilo razmaka od dva metra između stolova, čime se ukidaju brojčana ograničenja. Posjetitelji disko i noćnih klubova moraju, pored poštivanja razmaka, posjedovati i CPT pravilo.

Dodao je da će od sada pozorišta i kina moći raditi s 50 posto kapaciteta, dok na sportskim natjecanjima vrijedi isto pravilo, osim u zatvorenim prostorima gdje važi CPT pravilo.

Čerkez je istaknuo da županije imaju mogućnosti usvajanja restriktivnijih mjera te da će pratiti situaciju i nastavit s popuštanjem mjera.

- Pandemija još nije prošla, treba se pridržavati preporuka, posebno ljudi treće živote dobi i necijepljene osobe - zaključio je Čerkez za Fenu.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više