Sutra se diljem Bosne i Hercegovine obilježava Dan neovisnosti Bosne i Hercegovine, a Općina Novi Travnik danas je obilježila Dan neovisnosti naše zemlje, kao i Dan civilne zaštite..
Program obilježavanja započeo je s polaganjem vijenaca na Spomen obilježju šehidima i poginulim borcima A BiH.
Nakon toga uslijedilo je polaganje vijenaca i na Spomen obilježju poginulim pripadnicima HVO-a i civilnim žrtvama rata.
Svečana sjednica Općinskog vijeća započela je intoniranjem himne Bosne i Hercegovine, a okupljenima se potom obratio predsjedavajući Općinskog vijeća Novi Travnik, Selver Zukić.
Načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo također se obratio okupljenima i naglasio da je BiH domovina svih naroda koji u njoj žive, te da svi trebaju imati jednaka prava i težnje ka boljoj budućnosti na doborobit cijele zajednice.
Obilježen je i Dan civilne zaštite, a pomoćnik načelnika Civilne zaštite, Emir Letić ukazao je na probleme s kojima se civilna zaštita susreće, te ukazao na potrebu da se civilnoj zaštiti pruži daljnja potpora i pomoć.
Glazbeni dio svečanosti uveličali su Saška Karadžić, učenica Osnovne glazbene škole Jakova Gotova, te Amsal Rizvić, učenik Osnovne Muzičke škole Novi Travnik.
Posebno priznanje Općine Novi Travnik uručeno je Higijensko-epidemiološkoj službi Doma zdravlja Novi Travnik, a priznanje je primila dr. Anđelka Stupar - Ljubas.
Ovo priznanje je dodijeljeno za prepoznat trud, zalaganje i ostvarene rezultate u zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća.
Notra.ba

