
Orkestar Limene glazbe ,,Lašva” Nova Bila postao je bogatiji za vrlo vrijedan instrument koji su im donirali kolege glazbenici iz Nizozemske. Riječ je o skupocjenoj tubi koja će biti od velike koristi orkestru.
"Dragi prijatelji Arjen i Hans Elling i Jan Plagge, nesebično su se založili, te su na molbu kapelnika Josipa Popovića donirali tubu iz svoga orkestra. Gospodin Plagge sa svojom suprugom je u više navrata posjećivao Novu Bilu i prisustvovao probama našeg orkestra te je ponukan toplim prijemom u Novoj Biloj, kao i radom i atmosferom na probama, odlučio je pomoći našem orkestru. Ovim putem se njemu i njegovom kolegi od srca zahvaljujemo", kazali su iz Limene glazbe.
Notra.ba

