
Učenici VI. razreda Katoličkog školskog centra "Petar Barbarić" Travnik u protekla su dva tjedna u sklopu sata Zajednice učenika i odgoja za demokraciju imali radionice s razrednicama i pedagoginjom o borbi protiv vršnjačkoga nasilja.

"Cilj je da djeca vide da nasilje nije 'cool' te da je tolerancija i uvažavanje drugih temelj djetinjstva, ali i odrasle dobi. Stoga su razrednice organizirale i natjecanja svojih odjela, gdje su učenici pokazali da su usvojili sve ono o čemu su govorili te da se mogu natjecati bez ljutnje, slaviti i gubiti bez vrijeđanja drugih. Natjecanja su bila u tradicionalnim igrama skakanja u vreći, potezanja konopca, nošenja jaja u žlici te preskakanja konopca", kazala je nastavnica Sanja Ledić.

Ukupni pobjednik natjecanja je odjel VI.a razrednice Jelene Štrbac, drugo mjesto osvojili su učenici VI.b razrednice Anite Babić te treće mjesto učenici VI.c razrednice Sanje Ledić. Poruku su poslali su svojim vršnjacima: Reci NE nasilju!
Notra.ba

