
U povodu obilježavanja Svjetskog dana bubrega koji se inače održava svakog drugog četvrtka u mjesecu ožujku događaji i aktivnosti traju kroz cijeli treći mjesec. Viteška utrka koja je tim povodom održana okupila je oko 200 trkača i veliki broj navijača koji su sudionicama utrke pružili podršku pljeskom i bodrenjem, kako na startu, tako i na završnici utrke.
U seniorskoj kategoriji prva mjesta su zauzeli državni prvaci Amela Trožič i Uroš Gotić, a pored seniorske kategorije nagrade su podijeljene i za najbolje juniorke i juniore, te veteranke i veterane.
Utrka je okupila i veliki broj mladih, te rekreativaca što je posebna čar jer je ovaj događaj posvećen prvenstveno prevenciji bubrežne bolesti, a to su prije svega tjelesna aktivnost i zdrava prehrana.
"Želimo se zahvaliti svima koji su podržali održavanje ovog događaja, posebno našim sponzorima, donatorima, pokroviteljima i pojedincima bez čije pomoći ne bi bilo moguće organizirati ovaj jako značajan događaj", priopćeno je iz Upravnog odbora UDiT SBŽ/ŽSB.
Videoprilog RTV HB pogledajte u nastavku:
Notra.ba

