
Planinarsko društvo "Kuk" Novi Travnik i ove je godine organiziralo pripremu najboljeg planinarskog kotlića koje se tradicionalno održava na Bučićkoj ravni..
Manifestaciju je posjetio veliki broj Novotravničana koji su slobodnu nedjelju odlučili provesti u prirodi. Djeca su uživala u igri, a odrasli u druženju i kušanju planinarskih specijaliteta.
Ove godine najbolji kotlić je pripremila "Ekipa za 5", a nagradu za prvo mjesto je uručio načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo.
Manifestaciji se odazvao i predsjednik Saveza planinara Herceg-Bosne, Ante Vukadin. Predsjednica Planinarskog društva "Kuk" Željka Zlojo-Martinović zahvalila je svim posjetiteljima na velikom odazivu uz želje da se ova manifestacija održi i sljedeće godine.
Pored odraslih, nagrade su primili i mali planinari kojima je ovo bio događaj za pamćenje.





Notra.ba

