
Danas je u novotravničkoj župi Pećine proslavljen patron župe i svetkovina Presvetog Srca Isusova..
Svečano misno slavlje predvodio je velečasni Ivan Butum, a u svojoj propovijedi velečasni se dotaknuo modernog načina života vjernika, upozorivši pri tome na sve ono loše što "vremena" u kojima živimo donose.
Glavna poruka propovijedi glasi: "Srce je ključ svega, a od srca i iz srca polazi sve. Slijediti Boga srcem put je istine i vjere."
Župnik župe Pećine, don Goran Kosić zahvalio je svim vjernicima i hodočasnicima na dolasku, a nakon svete mise vjernici su poigrali i kolo kao nekada. Pored vjere u Boga, ni kulturu ni tradiciju našeg kraja ne treba zapostaviti, niti zaboraviti.






















Notra.ba

