× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • TRAVNIK

l_e82aa061b3504c5477483bf26c422482.jpg

Foto: Fena

Ministar gospodarstva Županije Središnja Bosna Nisvet Hrnjić i premijer ŽSB Tahir Lendo potpisali su danas s Admirom Andelijom, generalnim ravnateljem Elektroprivrede BiH, ugovore o koncesiji za dvije fotonaponske elektrane ukupne snage 50 MW na rudarskim površinama Rudnika uglja Gračanica Bugojno.

Kako je kazao Andelija, riječ je o investiciji vrijednoj između 55 i 60 milijuna KM.

- To su zasad naše najveće solarne elektrane koje planiramo graditi. Investicija je između 55 i 60 milijuna KM i to je za nas jedan od najvažnijih energetskih objekata bioobnovljivih izvora energije. Na ovom području imamo u planu i vjetropark Vlašić za koji imamo potpisan ugovor o koncesiji, pa područje ŽSB, kad je u pitanju energetska infrastruktura, može biti središte događanja. Agenda Elektroprivrede i države je postupno prijeći na obnovljive izvore energije - rekao je Andelija.

Hrnjić je kazao kako je ovim projektom Županije Središnja Bosna blizu energetske samoodrživosti.

- Projekt će značiti puno za ukupnu energetsku bilancu Županije. Već nekoliko godina radimo bilancu energetskih potreba koja je pokazala da je u ŽSB oko 71 posto potrošnje pokriveno proizvodnjom. Instalacijom ovih elektrana i njihovom godišnjom proizvodnjom ŽSB će se približiti energetskoj samoodrživosti - kazao je Hrnjić.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više