Jutros je u Bosni pretežno oblačno vrijeme, a u Hercegovini sunčano uz malu do umjerenu naoblaku. Kiša je zabilježena ponegdje na sjeveru i sjeverozapadu Bosne.
Temperature zraka u 08 sati (°C): Bjelašnica 6; Ivan-sedlo 11; Livno, Sarajevo, Sokolac 13; Grude, Tuzla, Zenica 15; Gradačac, Srebrenica 16; Banja Luka, Bihać, Doboj, Trebinje 17; Bijeljina, Neum, Prijedor, Sanski Most 18; Mostar 20; Atmosferki tlak u Sarajevu iznosi 939 hPa, za 5 hPa je niži od normalnog i lagano opada.
Danas će u Bosni prijepodne preovladavati pretežno oblačno vrijeme povremeno i ponegdje sa slabom kišom. U ostatku dana postepeni prestanak oborina i smanjenje naoblake. U Hercegovini, uglavnom, sunčano uz umjerenu naoblaku. Vjetar slab sjeverni i sjeverozapadni. U Hercegovini vjetar poslijepodne u skretanju na jugozapadni. Dnevna temperatura od 22 do 28, na jugu do 31 °C.
U Sarajevu pretežno oblačno vrijeme, povremeno je moguća slaba kiša. Poslijepodne se očekuje postepeno razvedravanje. Dnevna temperatura oko 23 °C, priopćeno je iz FHMZ BiH.
Notra.ba

