
Foto: Avaz
Večeras su nešto iza 22 sata trupe EUFOR-a prošle naplatne kućice u Vogošći i zaputile se prema stožeru EUFOR-a u glavnom gradu, piše Hayat.ba..
Podsjećamo, prošli tjedan je stigla prva grupa njemačkih vojnika u Bosnu i Hercegovinu, a u ožujku su stigle četiri grupe od oko 500 pripadnika rezervnih snaga EUFOR-a.
Raspoređivanje ovih snaga je mjera predostrožnosti, koja se poduzima u cilju jačanja stabilnosti u BiH, tako što će se pozicionirati dovoljan broj sposobnih snaga u zemlji koje će pružati podršku bh. institucijama pri održavanju sigurnog i stabilnog okruženja – priopćeno je tada iz EUFOR-a.
Notra.ba

