
Foto: Fena
Još jedan brod napustio je Ukrajinu u sklopu sporazuma o izvozu žitarica postignutog u Istanbulu, priopćeno je u srijedu iz Ministarstvo obrane Turske.
Isporuke iz ukrajinskih luka nastavljaju prema planu, te da će devet brodova biti pregledano u Istanbulu prije odlaska u Ukrajinu, prenosi Anadolu Agency (AA).
Turska, Ujedinjene narodi, Rusija i Ukrajina potpisali su 22. srpnja u Istanbulu sporazum o obnavljanju izvoza žitarica iz tri ukrajinske crnomorske luke koje su bile blokirane ratom Rusije i Ukrajine.
U Istanbulu je uspostavljen Zajednički koordinacioni centar sa službenicima triju zemalja i UN-a koji nadgledaju pošiljke.
Otkako je 1. kolovoza prvi brod prema dogovoru napustio Ukrajinu, više od 55 brodova s više od milijun tona poljoprivrednih proizvoda isplovilo je iz luka.
Notra.ba

