
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana mira Javna ustanova Dječji vrtić Novi Travnik zajedno sa Zavodom za javno zdravstvo Srednjobosanske županije krenuo je u prvu aktivnost projekta "Dižemo glas za zemlje spas"..
Djeca vrtića su tijekom prvih aktivnosti zasadila stablo kao simbol života, slobode i mira. Uz svoje tete su prošetali šumom, a učili su i praviti humus.

Pored vanjskih aktivnosti održana je i kreativna radionica od prirodnog materijala, a naravno druženje nije moglo proći bez plesa i pjesme!
Aktivnosti su zaključene voćnom užinom!
Koordinatorice projekta su ravnateljica Dječjeg vrtića Novi Travnik, Ljubica Matošević i prof.dr.sc. Sead Karakaš, dok su voditeljice projekta Ivana Strukar i Tea Kafadar.

Ovo su samo neke od aktivnosti koje će se održati za vrijeme trajanja projekta, a djecu čeka još puno pustolovina i avantura kroz cijelu godinu.
"Cilj projekta je razvijanje svijesti djece i lokalne zajednice o važnosti očuvanje planeta Zemlje jer nam je to jedini dom, drugi nemamo. Hvala svim roditeljima koji su nam pomogli u realizaciji prve aktivnosti i članovima Planinarskog društva "Kuk" koji su nam ustupili dvorište i dom za naše pustolovine.", zaključila je Ljubica Matošević, ravnateljica Dječjeg vrtića Novi Travnik.
Ukupan broj djece koji je sudjelovao u dosadašnjim aktivnostima projekta je 100!










Notra.ba

