
Svjetska kardiološka federacija je 2000. godine započela s obilježavanjem Svjetskog dana srca informirajući ljude širom svijeta kako su bolesti srca i krvnih žila vodeći uzrok smrti, a Dom zdravlja Novi Travnik će u tjednu obilježavanja Svjetskog dana srca danas u vremenu od 10 do 12 sati na Trgu ispred Općine provoditi javno zdravstvene aktivnosti (mjerenje krvnog tlaka, kontrola razine šećera u krvi, davati stručne savjete i dijeliti promidžbeni materijal) u cilju prevencije kardiovaskularnih bolesti..
Svake godine 17,5 milijuna ljudi prerano umire zbog kardiovaskularnih bolesti, uključujući bolesti srca i moždani udar, a u 13 sati u Domu zdravlja Novi Travnik održat će se stručno predavanje na temu:
“Koristi srce i poveži se sa svakim srcem ”- predavač dr. Jasmir Haskić, doktor medicine
U slučaju lošeg vremena zdravstvene aktivnosti će se provoditi u Domu zdravlja Novi Travnik.
Notra.ba

